Kliknij w LOGO

Poznaj Partnerów 4Senses.TV

 

Szanowni,

Film o łączeniu wina z serami kozimi już był. Możecie go zobaczyć TUTAJ. Czas na kolejne sery i kolejne wina. Tym razem zająłem się serami z porostem białej pleśni i łączę je z winem na bazie szczepu Pinot Noir. Równie dobrze sprawdzi się Wasz ser Camembert albo Brie.

Kolejne zestawienie w filmie to klasyczny ser owczy Manchego z Hiszpanii, który łączę z królem szczepów hiszpańskich, czyli Tempranillo. Ta Rioja na poziomie Crianza, czyli z dojrzewaniem około rok w beczce i rok w butelce. Sprawdziła się doskonale.

Zastanawialiście się jakie wino podać do naszego cenionego sera bursztyn, albo do popularnego sera Old Amsterdam? Odpowiedź usłyszycie w tym filmie. Zapraszam!

 

 

Degustowane wina to:

Neiss Spatburgunder Pfalz (Sprawdzą się też inne wina na bazie Pinot Noir, dobre będą też wina ze szczepu Gamay. Z bardziej neutralnymi serami z porostem białej pleśni możemy wybrać wina różowe)

Finca la Emperatriz Crianza Rioja (dostosuj wiek wina i stopień dojrzewania w beczce do wieku i dojrzałości sera. Win na bazie szczepu Tempranillo jest mnóstwo. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.)

wino do sera Bursztyn lub Old Amsterdam Glen Carlou Chardonnay Paarl (Tutaj dobrym rozwiązaniem są esencjonalne i skoncentrowane wina na bazie szczepu Chardonnay leżakowane w beczce. Szukaj wina z Nowego Świata lub południa Europy. W tym przypadku jednak wybieraj te gdzie alkohol jest na wyższym poziomie, czyli około 13,5 – 14%, bo te będą miały odpowiednią koncentrację)

Powodzenia! Jerzy Kruk

 

Masz szansę uczestniczyć w degustacjach online
Wszyscy możemy się spotkać w jednej chwili, przy tym samym winie, gdziekolwiek będziecie w Polsce.

Masz szansę uczestniczyć w degustacjach online

Zapisz się teraz
Subskrybuj kanał  YouTube
Każdy nowy subskrybent motywuje nas do tworzenia ciekawszych filmów! Będziesz o nich wiedział jako pierwszy!

Subskrybuj kanał YouTube

Zobacz kanał
Tags: , , , , , , , , ,