Videoblog

Szanowni,

gratulacje dla Senses (piękna nazwa restauracji) za nową gwiazdkę Michelin dla Polski. Gratulacje dla Wojtka Amaro, choć On na pewno chciałby jeszcze więcej. Ja Was zapraszam do miejsca, które powinno mieć gwiazdkę i za rok pewnie ją otrzyma.

To będzie zmysłowa podróż w kulinarny świat Arkadiusza Wilamowskiego, nowego szefa kuchni restauracji Tamka 43. Jego zawodowe CV to marzenie każdego szefa kuchni. Pracował w doskonałych wielogwiazdkowych restauracjach Francjiu boku takich kulinarnych sław jak: Geralda Passedat, Pierre’a Gagnaire, Christophe’a Dufosse i Jean-Claude’a Lamaze. Poznał smak, język i kulturę Francji. Dziś tę kulinarną elegancję łączy z polskimi produktami i tradycjami. Jest pasjonatem piekarnictwa, sezonowania produktów i piklowania. Wszystko to mamy szansę poznać przy pierwszej wizycie. W znaczącej ilości potraw pojawiają się pikle, a każdemu daniu towarzyszy odmienne pieczywo z pełną różnorodnością ziaren i zakwasów.

Szef nie jest osamotniony w swojej pracy, bo tak jak każde danie potrzebuje swojego winiarskiego towarzysza, tak każdy szef kuchni potrzebuje ambitnego sommeliera, a takim jest Paweł Parma. Jego dobór win dopełnił błogą całość.

Możecie poczytać opinie krytyków kulinarnych, możecie zobaczyć zdjęcia i opinie blogerów kulinarnych z ich pobytu w restauracji, jednak poniższy film to pierwsza produkcja blogerska w formie video z restauracji! Macie szansę przenieść się w przestrzeń restauracji Tamka 43 i doświadczyć wszystko wraz ze mną.

Zapraszam na menu degustacyjne 9 win i 9 potraw! Kolacja wraz z pięknie zaserwowanym Absyntem jako digestif zajęła blisko 3 godziny. Dla was najlepsze momenty.

Prawdopodobnie zastanawiacie się nad kosztem tej przyjemności. Menu degustacyjne wraz z winem kosztowało 490 zł. W moim poczuciu menu degustacyjne Arkadiusza jest warte każdej złotówki i je z czystym sumieniem polecam. Sadzę że za rok, po gwiazdce, cena będzie inna, więc warto korzystać teraz. Gratulacje dla właściciela restauracji. Pan Paweł Maria Kwiatkowski wyznacza dla swojego zespołu jeden cel. Jakość.

Na koniec jeszcze dodatkowa informacja o karcie win w restauracji Tamka 43.

To nie był materiał sponsorowany. Karmiłem się i degustowałem na własny koszt.

Jerzy Kruk

[template id=”1149″ Reklama degustacji online]

[template id=”1457″ Reklama YouTube]

Ta strona używa "ciasteczek" i może wykorzystać Twoje dane przeglądania w celu zwiększenia wygody użytkowania strony.